Четвер, 28.03.2024, 17:24

Управитель ОСББ

Газопостачання

Як і кому платити за газ.
 
 
   Відносини у сфері газопостачання для населення регламентуються такими основними документами:
 
 
 
 
 
   Розрізняють газопостачальні підприємства, які забезпечують споживача газом на підставі договору, та газотранспортні підприємства, які транспортують газ газопостачальної організації до споживача і надають послуги з обслуговування та по ремонтах зовнішніх і внутрішньобудинкових газопроводів. У той же час одне й те саме підприємство може здійснювати і постачання, і транспортування природного газу.
    Газопостачальна організація зобов’язана укласти договори про надання своїх послуг із кожним своїм споживачем на підставі Типового договору про надання послуг з газопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 р. № 938.
    Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Оплата послуг має здійснюватись споживачем не пізніше 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший термін. До того ж споживач має право вносити авансові платежі, тоді в кінці року виконується перерахунок.
   Одиницею обліку спожитого газу є 1 кубічний метр. Його витрати визначаються:
  • або за показниками приладів обліку газу;
  • або за їхньої відсутності - за нормативами споживання на 1-у людину, котрі встановлено Кабінетом Міністрів України

   Під час тимчасової відсутності гарячого водопостачання (окрім щорічних 15-ти днів на ремонтно-профілактичні роботи) і відсутності газового лічильника норма споживання на 1-у людину збільшується з 9,8 куб.м до 18,3 куб.м за місяць. При цьому теплопостачальна організація та постачальник газу повинні скласти двосторонній акт між собою, у якому мають зафіксувати тривалість відсутності гарячої води (понад 6-ти годин на добу при цілодобовому водопостачанні або більше 30% загального часу постачання води - за умови її постачання за графіком). На підставі цього акта після закінчення півріччя для Вас мають здійснити донарахування за газ, котрий був використаний Вами для умовного або фактичного підігріву води.
 
   До того ж, згідно із листом НКРЕ № 05-39-14/1038 від 26.04.2001 р., «наявність електрообладнання для
підігріву води у разі перерви у централізованому гарячому водопостачанні не є підставою для того, щоб не
застосовувати норму споживання природного газу, затверджену постановою Кабінету Міністрів України
від 08.06.1996 р. № 619». Виходячи з цього, єдиний вихід для тих, хто встановив електричні
бойлери для підігріву води - це встановити ще й газовий лічильник.
 
   Роздрібна ціна на природний газ для населення встановлюється Національною комісією регулювання енергоносіїв (НКРЕ). З 2007 року сплата за газ здійснюється за цінами, диференційованими залежно від обсягів споживання за принципом: більше обсяг споживання - більша вартість кубометра газу. Як правило, споживач, котрий мешкає у багатоквартирному будинку зі стандартним набором газових пристроїв - плитою і навіть газовим водонагрівачем - вписується в об'єм до 2 500 кубометрів за рік.
   Щомісячна оплата послуг з газопостачання визначається множенням тарифу або на кількість спожитих кубометрів за лічильником, або на місячну норму споживання та кількість осіб, що мешкають у квартирі.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"