Субота, 20.04.2024, 02:07

Управитель ОСББ

Водяний лічильник

   Не секрет, що нормативи споживання води часто є завищеними, іноді перевершують фактичні обсяги споживання у кілька разів. Щоб даремно не обурюватися через несправедливість комунального життя краще за все встановити квартирний лічильник води та платити тільки за те, що використовували. Значно менша плата за воду по лічильнику дозволить Вам вже через кілька місяців повернути собі гроші, витрачені на водомір.
   До того ж потрібно пам'ятати, що, згідно із пунктом 10 Правил № 630: «Справляння плати за нормативами (нормами) споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається, за винятком випадків, передбачених абзацом п'ятим пункту 16 цих Правил. Виконавець і споживач не мають права відмовлятися від врахування показань засобів обліку».
   Лічильниками потрібно обладнати усі введення холодної та гарячої води у квартирі. Інакше нарахування продовжуватимуть проводитися за нормативами.
   Якщо у квартирі із водоміром проживає, окрім інших мешканців, пільговик, тоді у такому випадку показники водоміра діляться на кількість усіх жителів квартири, а пільга надається на отриману частину, але не більшу за встановлений норматив споживання.
   Часто у споживачів виникають питання - як обчислюється плата за воду, якщо у будинку встановлено загальний водомір, а квартирними лічильниками обладнані не всі квартири.
   У цьому випадку власники водомірів оплачують своє водоспоживання, як завжди, згідно з їхніми показниками. А для тих споживачів, квартири яких не обладнано лічильниками, згідно із пунктом 11 Правил № 630, визначається різниця між показаннями будинкового лічильника та сумою показань усіх квартирних лічильників. Отримана різниця потім розподіляється між «безводомірними» споживачами пропорційно кількості мешканців квартир, але тільки у разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що має підтверджуватися актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як 2-х мешканців будинку.
   Якщо такі витоки зафіксовано, тоді мешканці без лічильників зобов'язані оплачувати послуги з водопостачання за нормативами за той місяць, у якому ці витоки виявлено.
   Зазвичай у разі встановлення будинкового водоміра витрати води, порівняно з нормативними, можуть збільшитися. Причиною такого, на перший погляд, парадокса є те, що власники квартирних приладів обліку економлять свою воду, а якщо лічильник стоїть на будинок, тоді економія свідомих громадян часто нейтралізується протіканням труб у підвалах та надспоживанням безтурботних сусідів без лічильників.


Як встановити лічильник води.

 

 

   Якщо Ви остаточно вирішили встановити лічильник води у своїй квартирі, тоді, окрім бажання та грошей, Вам треба зробити наступне.
По-перше, придбати лічильник. До того ж слід пам'ятати, що лічильник має бути:
  • сертифікованим для використання в Україні та відповідно повинен мати відтиснення Держстандарту на пломбі;
  • випущеним не раніше, ніж за півроку до його встановлення, інакше його повірочний період настане не через 3 роки, як завжди, а раніше, і його перед встановленням доведеться додатково повіряти.

   Окрім самого лічильника, треба придбати також фільтр, зворотний клапан та кульовий вентиль. До речі, лічильники для холодної та гарячої води мало відрізняються один від одного. Просто всередині витратомірів гарячої води використовується більш теплостійкий пластик. Зовнішня панель лічильників гарячої води забарвлюється у червоний колір, а холодної - у синій.
   Перед встановленням лічильника не зайвим буде провести ревізію домашньої сантехніки. Якщо вона «тече», тоді краще її відремонтувати або поміняти, оскільки лічильник рахуватиме кожну краплю води, що витекла, за яку доведеться платити.

По-друге, необхідно встановити лічильник.
   Як правило, встановлювати лічильники повинні ліцензовані організації. Під час прийняття водомірів на комерційний облік Вам необхідно пред'явити представникові виконавця послуг копію ліцензії установника та акт виконаних робіт на встановлення водоміра.
   До того ж треба розуміти, що на час монтажу водомірів доведеться перекривати подачу води на весь стояк, і тут вже не обійтися без сантехніка з ЖЕКу, який звик брати за таку нескладну роботу, яка входить до його обов’язків, готівку. Ви можете погодитися з такою ситуацією, а можете примусити ЖЕКівського «дядька Васю» відключити-підключити стояк без додаткової оплати, заздалегідь написавши відповідну заяву на ім'я начальника ЖЕКу.

По-третє, потрібно опломбувати лічильник.

   Для того щоб опломбувати водомір, Вам треба письмово звернутися до свого виконавця, представники якого повинні опломбувати встановлені лічильники та скласти акт про прийняття їх в експлуатацію в тижневий термін (пункт 32.5 Правил № 630). Опломбовування приладів обліку здійснюється безкоштовно.
   Тільки після цього споживач починає оплачувати спожиту воду не за нормою, а за показниками свого лічильника.
   Зняття показань здійснюється споживачем, котрий щомісячно самостійно повідомляє їх своєму виконавцеві послуг.
   Періодично квартиру з лічильниками має відвідувати контролер виконавця для перевірки даних, що подаються споживачем та для складення акта звірки.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"