Вівторок, 25.06.2019, 19:34

Управитель ОСББ

Хто управляє ?

Існує два основні варіанти управління будинком.
 
 
Перший, - всі функції з управління здійснюють статутні органи ОСББ, тобто стратегічно - загальні збори, а тактично - правління та його голова.
 
Другий,  - ОСББ укладає договір з управителем (юридичною особою) і передає їй усі або частину функцій з управління майном житлового комплексу.
 
 
    У будь-якому випадку форму управління житловим комплексом затверджують загальні збори. Правління ОСББ  може на договірній основі може найняти на роботу управителя - юридичну особу, яка частково здійснюватиме функції з управління неподільним та загальним майном житлового комплексу за дорученням власника (власників) майна і забезпечує його належну експлуатацію. 
    Рішення про вибір форми управління приймається кваліфікованою більшістю голосів (3/4 голоси) членів об'єднання, присутніх на зборах. Втім, загальні збори своїм рішенням можуть у будь-який момент змінити форму управління об'єднанням.   
    У разі «самоврядування» ОСББ бере будинок на свій баланс. Хоча поняття «балансоутримувач» у даному випадку - умовне. Оскільки окремі приміщення в будинку є власністю їхніх власників, а житловий комплекс в цілому - спільною власністю всіх співвласників, тому і будинок, і інші споруди не можуть бути зазначені як активи ані в балансі ОСББ, ані в балансі іншого управителя.
    Як правило, будинок та інше спільне майно зазначаються у позабалансових рахунках як майно в довірчому управлінні. Процедура прийняття-передачі будинку з балансу комунального підприємства житлового господарства на баланс об'єднання проводиться відповідно до Порядку передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 р. № 1521.
    Будинок передається з балансу на баланс разом із планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт про прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж). У разі відсутності або втрати вищезазначених документів, виготовлення їх або відновлення є обов'язком організації, з балансу якої передається житловий комплекс чи його частина.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"