Вівторок, 25.06.2019, 20:13

Управитель ОСББ

Територія

Як виділити прибудинкову територію.
 
     Відповідно до частини 2 статті 42 Земельного кодексу України, у тому випадку, якщо громадяни приватизували квартири в житловому будинку, відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню співвласників.
    Таким чином, іншої можливості оформити прибудинкову територію інакше як шляхом створення ОСББ, у власників приміщень багатоквартирних будинків (окрім будинків ЖБК) просто немає. Земельна ділянка може бути переданою в ОСББ або у власність, або в постійне користування (без визначення терміну), або в короткострокову чи довгострокову оренду. Конкретні рішення із землекористування ухвалюють місцеві ради.
     У той же час, на сьогоднішній момент в Україні відсутні нормативні документи зі встановлення меж прибудинкової території - одні акти відмінено, а інші знаходяться у стані опрацювання.
     Тому орієнтирами на сьогоднішній день для визначення розмірів земельних ділянок прибудинкової території уже введених в експлуатацію будинків можуть служити лише:
 

    Наприклад, в останньому документі визначено наступні нормативи:
   
    «4.10. Дворові території мікрорайонів повинні мати достатні розміри для забезпечення різних видів відпочинку та занять всіх груп населення, зокрема майданчики:
 
 • для ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку розміром не меншого 0,7 кв.м/люд. на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель та на відстані не менше 20 м від місць розташування сміттєзбірників та короткочасних стоянок автотранспорту;
 • для занять фізкультурою та спортом розміром не менше 2 кв.м/люд. на відстані 10-40 м від житла;
 • для відпочинку дорослого населення - розміром не меншого 0,1 кв.м/люд. на відстані 10 м від житлових та громадських будівель;
 • господарського призначення (сушіння білизни, чищення речей, розміщення сміттєзбірників) з розрахунку не менше 0,3 кв.м/люд. на відстані не менше 20 м від житлових будівель та майданчиків для гри та відпочинку, для вигулу собак - на відстані 40 м;
 • спеціального призначення (відкриті майданчики для короткочасних стоянок автомобілів) з розрахунку 0,8 кв.м/люд. на відстані 10-50 м в залежності від місткості.

       Майданчики повинні бути ізольовані від об'єктів обслуговування, господарських дворів, магістральних вулиць, не повинні бути прохідними для пішоходів та транзитного руху транспорту».

Додатково про процедуру закріплення земельної ділянки за ОСББ читайте в розділі Реєструєм ОСББ - підрозділ Земля.(http://airis.at.ua/index/zemlja/0-33)

Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
 • "Портал ГО Львова"
 • "Громадський форум Львова"
 • "Громадський Портал Львова"
 • "Громадянська мережа ОПОРА"