Вівторок, 25.06.2019, 19:48

Управитель ОСББ

Офіс

Чи можна квартиру перетворити на офіс.
 
   Відповідно до статті 6 Житлового кодексу України, житлові будинки та житлові приміщення призначаються для постійного помешкання громадян. Використання приміщень у житлових будинках для потреб промислового характеру забороняється. Тут же, у статті 10 сказано, що громадяни повинні використовувати житлові приміщення відповідно до їхнього призначення.
   Відповідно до статті 8 цього Кодексу, переведення придатних для помешкання житлових приміщень у нежитлові, як правило, є неприпустимим.
   Проте житлове приміщення може стати нежитловим на підставі рішення виконавчого комітету місцевої ради:
  • у разі визнання його непридатним для помешкання для проживання.агательным уалетов, в (стаття 7), що встановлюється згідно із Порядком обстежен­ня стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності са­нітарним та технічним вимогам та визнання житлових будинків і при­міщень непридатними для проживання, затвердженим Постановою Ради Міністрів УРСР від 26.04.1984 р. № 189;
  • в інших виняткових випадках (частина 1 статті 8).


   У будь-якому разі рішення про переобладнання непридатних для помешкання житлових приміщень повинне ухвалюватися виконавчим комітетом обласної або міської (для міст республіканського значення) ради. Зазвичай перед ухваленням подібного рішення має бути узгодження власників суміжних квартир.
   Крім того, нежитлові приміщення можуть знаходитися не будь-де - відповідно до пункту 2.50. розділу «Нежитлові поверхи (приміщення)» ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» - тільки на цокольному, першому і другому поверхах, а також повинні мати входи та евакуаційні виходи, ізольовані від житлової частини будинку, і мають використовуватися за призначенням.
   Тому, якщо Ви дізнаєтеся, що в сусідній із Вами квартирі відкривається магазин чи нічний клуб, Ви маєте право, насамперед, звернутися до власника з проханням показати Вам рішення виконкому про виведення даного приміщення з житлового фонду.
   Якщо власник приміщення такого рішення Вам не надасть, то Ви можете звернутися самостійно до управління ЖКГ, яке мало готувати проект цього рішення (зразок).
   У всіх вищеперелічених випадках - в незаконній оренді підвалів, переплануванні та виведенні приміщень до нежитлового фонду - радимо Вам не «гарячкувати», а використовувати Ваші законні права для пошуку оптимальних рішень на користь усього будинку. Адже, наприклад, магазин у Вашому будинку може стати додатковим джерелом коштів на утримання чи на ремонт будинку. Тому краще домовляйтеся, а не воюйте!
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"