Вівторок, 25.06.2019, 19:34

Управитель ОСББ

За що відключають газ

Чому і як відключають газ.
 
 
   Відповідно до пункту 6 Правил № 2246, газопостачання споживача припиняється у випадку:
 • проведення планово-профілактичного обслуговування та/або капітального ремонту систем газопостачання;
 • ліквідації наслідків аварій, спричинених надзвичайними ситуаціями техногенного, природного або екологічного характеру, та проведення ремонтно-відновних робіт;
 • порушення споживачем термінів сплати за надані послуги з газопостачання;
 • самовільного використання газу споживачем;
 • порушення споживачем Правил безпеки систем газопостачання, що створює загрозу виникнення аварійної ситуації;
 • подання споживачем письмової заяви про припинення газопостачання;
 • відмови споживача від встановлення лічильника газу з ініціативи і за кошти газопостачального підприємства.


   У цих випадках газівники зобов'язані повідомити Вас про причини та терміни припинення газопостачання, а газопостачальне підприємство - зробити протягом 1-го місяця перерахунок оплати послуг.
   Відключення газу споживачеві у житлових будинках, залежно від обставин, здійснюється шляхом перекриття запірних пристроїв та встановлення пломби та/або інвентарної заглушки перед газовим приладом (пристроєм) або на ввідному газопроводі.
   Якщо Ви самовільно відновили газопостачання своєї квартири, тоді газівники роблять механічне від'єднання відводу Вашого газопроводу від діючого газопроводу.
   У будь-якому випадку про припинення газопостачання складається акт у 2-х примірниках, один з залишається у Вас як у споживача.
   Найбільш поширеним є відключення газопостачання, коли споживач заборгував за «газові» послуги. Проте регламент відключення суворо обумовлений Порядком № 476.
 
   По-перше, газопостачальне підприємство повинне спочатку надіслати споживачеві письмове попередження про припинення газопостачання. Така можливість у газівників виникає у тому разі, якщо Ви не оплатили надані послуги протягом 10-ти днів після терміну, зазначеного у договорі або в платіжному документі (зазвичай до 10-го числа наступного за розрахунковим місяця), а газопостачальне підприємство протягом наступних 5-ти днів не отримало повідомлення про оплату. Тобто, простіше кажучи, газівники мають право надіслати своєму боржникові таке попередження з 26-го числа наступного за розрахунковим місяця.
 
    По-друге, з моменту отримання Вами письмового попередження (з позначкою про його вручення) у Вас є 10 днів, щоб сплатити свій борг.
  
   По-третє, якщо за цей період Ви борг так і не сплатили, тоді у газівників є усі підстави відключити Ваше житло від газу. Але при цьому забороняється відключення в останній робочий день перед вихідними і святковими днями, окрім аварійних ситуацій. До того ж - як вже вище згадувалося - у пункті 2 Постанови Верховної Ради України «Про оплату житлово-комунальних послуг населенням України» від 18.03.1999 р. № 512 говориться дослівно наступне:
 
«Заборонити Кабінету Міністрів України, місцевим органам  виконавчої влади та органам місцевого
самоврядування, підприємствам  і організаціям незалежно від форм власності відключати жилі приміщення 
від енерго-, тепло-, водо- і газопостачання та відселяти із житла громадян у  разі невнесення ними
плати за житлово-комунальні послуги у зв'язку з невиплатою заробітної плати або пенсії і непризначенням субсидії».
 
   Тому, якщо Ви заборгували за газ через те, що Вам, у свою чергу, винні зарплату або грошову соціальну допомогу, тоді краще першими попередьте газівників про Вашу ситуацію, щоб у них зникла навіть теоретична можливість відключення Вашої квартири від газопостачання.
   Якщо газівники відключили споживача, який не порушував договору, або споживача-боржника без письмового попередження чи в останній робочий день перед вихідними та святковими днями - тоді таке припинення газопостачання вважається безпідставним, і, згідно із пунктом 2.6. Порядку № 476, газопостачальна (газотранспортна) організація зобов’язана відшкодувати споживачеві збитки (за об'єм недоданого газу), котрі обчислюються виходячи з фактичного середньогодинного споживання газу за останній розрахунковий період, з кількості годин перерви та цін на газ, які діяли в період припинення газопостачання (див. таблицю).
 
  По-четверте, щоб відновити газопостачання, Вам потрібно сплатити свою заборгованість та відшкодувати збитки, завдані газопостачальному підприємству (фактично вартість відключення-підключення газу), і написати відповідну заяву про підключення, яке газівники мають здійснити протягом 2-х робочих днів
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
 • "Портал ГО Львова"
 • "Громадський форум Львова"
 • "Громадський Портал Львова"
 • "Громадянська мережа ОПОРА"