Вівторок, 25.06.2019, 19:57

Управитель ОСББ

Якщо Ви відсутні

Якщо Ви тимчасово відсутні.


   Пункт 6 статті 20 Закону «Про житлово-комунальні послуги» дає право споживачеві не оплачувати вартість житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача або членів його сім'ї за умови відповідного документального оформлення.
   Пункт 29 Правил № 630 уточнює - споживач холодної і гарячої води у разі тимчасової відсутності окремих членів сім'ї має право або зменшити розмір оплати, або - за умови відключення виконавцем води та опломбування запірних вентилів у квартирі - взагалі не оплачувати ці послуги. Звісна річ, що дане право актуальне у тому випадку, якщо приміщення не обладнане лічильниками води.

   Отже, розгляньмо варіанти тимчасової відсутності.

Варіант 1. Якщо тимчасово не проживає за місцем реєстрації не вся сім'я, а окремі її члени:
  • напишіть заяву своїм виконавцям послуги з води і тепла (ЖЕК або водоканал-тепломережа) про свою тимчасову відсутність та з проханням нараховувати вартість послуг з тих споживачів, котрі фактично проживають у помешканні (зразок);
  • додайте офіційний документ, що підтверджує відсутність Вашу або членів Вашої сім'ї - це може бути довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання тощо.


   На підставі поданих документів виконавці послуг мають зробити Вам новий розрахунок оплати, за яким Ви платитимете за спожиту воду та підігрів гарячої води за нормативами тільки для тих, хто фактично проживає, тобто для тих мешканців, що залишилися .

Варіант 2. Постійне місце помешкання тимчасово залишає вся сім'я.


   У такому випадку, щоб не платити за «повітря», потрібним є опломбування запірних вентилів на трубах холодної та гарячої води.
   Вам треба написати заяву виконавцям із проханням про відключення від водопостачання та про опломбування вентилів, зазначивши термін Вашої відсутності (зразок). На місце мають вийти фахівці цих служб і здійснити опломбування зі складенням акта - саме з цієї миті на Вашу квартиру будуть призупинені нарахування. Для відновлення подачі води Вам знову потрібно буде звернутися до комунальників із заявою про підключення.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"