Пятница, 26.04.2024, 08:18

Управитель ОСББ

Газовий лічильник

Як встановити лічильник газу.
 
   Зайве агітувати за лічильники газу, оскільки фактичне споживання газу мешканцями багатоквартирного будинку, як правило, у 2 та більше разів є меншим за нормативне.
   Як правило, встановлення лічильника газу відбувається за ініціативою самого споживача. У той же час існує ще й спеціальна програма для малозабезпечених верств населення, в першу чергу, для пенсіонерів, інвалідів, ветеранів війни з установлення газових лічильників за рахунок газопостачальних підприємств. Проте стосується вона тільки тих приміщень, котрі опалюються газовими казанами, тобто приватного сектора.
   Для того, щоб встановити лічильник у своїй квартирі, Вам потрібно знати наступне.
 
   По-перше, розпочати свої дії потрібно з подання до газопостачальної організації заяви про встановлення лічильника, додавши до неї ксерокопію технічного паспорта на квартиру та довідку про відсутність заборгованості.
  
   По-друге, як правило, лічильник газу Вам встановлять самі газівники, але Ви можете звернутися також до інших підприємств, які мають необхідні ліцензії і дозвіл на виконання таких робіт. Після встановлення газового лічильника виконавець робіт зобов'язаний Вам видати акт та розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання робіт. Коли лічильник буде опломбований, Ви зможете платити за газ вже за його показниками.
 
   По-третє, згідно із пунктом 23 Правил № 2246, Ви несете всю відповідальність за збереження та цілість встановлених у Вас лічильників газу і пломб на них.
   Якщо Ви помітили порушення в роботі, несправності, виявили зовнішні пошкодження лічильника або у Вас виникли сумніви з приводу достовірності його показань, негайно (протягом 3-х днів) повідомте про це газопостачальне підприємство.
   Експертиза лічильника газу здійснюється на вимогу і за кошти як споживача, так і газопостачального підприємства.
   У випадку підтвердження факту пошкодження лічильника газу з вини споживача він відшкодовує вартість перевірки, ремонту та/або встановлення нового лічильника.
   Факт пошкодження (втручання в роботу) лічильника газу, що призвело до заниження його показань, засвідчується спеціалізованою організацією (підприємством), яке має право проводити експертизу.
    У разі коли замість тимчасово вилученого на експертизу лічильника газу неможливо встановити інший лічильник, газові прилади та пристрої споживача тимчасово підключаються до системі газопостачання без лічильника, про що представниками газорозподільного підприємства складається відповідний акт у 2-х примірниках, один з яких залишається у споживача.
 
   По-четверте, відповідно до пункту 15 Правил № 2246, оплата за нормами споживання у разі наявності лічильника газу не допускається, крім випадків:
  • самовільного підключення газових приладів та пристроїв споживача до системи газопостачання шляхом зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо;
  • пошкодження лічильника газу, повірочного тавра, цілості його пломб, а також дій споживача, що призвели до заниження показань лічильника;
  • відмови споживача у доступі до власних приміщень, де розташовані газові прилади та пристрої, лічильники газу, представникам газопостачального (газорозподільного) підприємства для контрольного зняття показань лічильників газу;
  • прострочення планової повірки лічильника газу з вини споживача у разі відмови споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їхнього демонтажу або монтажу.


   Зняття показань лічильників газу здійснюється споживачем щомісячно. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття свідчень та оформлення споживачем платіжних документів. Як правило, газівники повинні проводити не менше ніж 1 раз на 6 місяців контрольне зняття показань лічильників відповідно до затверджених графіків.
 
   По-п’яте, згідно із пунктом 16-1 Правил № 2246, періодична повірка лічильників газу, їхнє технічне обслуговування та пов'язаний з такою повіркою ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства.
   Як правило, міжповірочний інтервал для газових лічильників, встановлених у квартирах, складає 5 років. Протягом 1-го місяця з дати закінчення цього терміну газівники повинні сповістити Вас про необхідність такої повірки, самостійно і безкоштовно демонтувати, повірити і знову встановити лічильник.
   На час «безлічильникового» періоду вартість газопостачання обчислюється відповідно до середньомісячного обсягу споживання газу в аналогічному періоді (опалювальному або міжопалювальному) попереднього року або за фактичний період споживання, якщо він становить менш як 6 місяців.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"