Як встановити лічильник тепла.
Як правило, встановлення приладу обліку витрат теплової енергії (теплолічильника) не тільки знімає тему перерахунків як таку, але й знижує оплату за спожите тепло в середньому у 1,5-2 рази!
Оскільки вартість квартирних приладів обліку теплової енергії є ще великою, тому, зазвичай, теплолічильники встановлюються на весь будинок. Бувають варіанти - за бажанням самих мешканців, - коли прилад обліковує тепло, яке подається на один або кілька під'їздів, чи на два та більше будинки.
Отже, якщо Ви та Ваші сусіди по будинку твердо вирішили встановити побудинковий прилад обліку теплової енергії, тоді Вам потрібно зробити наступне.
По-перше, письмово зверніться до теплопостачальної організації із проханням дозволити встановити лічильник тепла та з проханням надати технічні умови для розробки проекту його встановлення. Від імені мешканців будинків так званої «комунальної» власності (не ЖБК та не ОСББ), котрі самі зібрали кошти на лічильник, замовником може виступати один або декілька мешканців, яким їхні сусіди довірили представлення своїх інтересів. Можна також звернутися до районної адміністрації з проханням профінансувати встановлення лічильника. Такі випадкі, в тому числі поодинокі, але зустрічались.
По-друге, Вам потрібно обрати фірму, яка встановить теплолічильник, та підписати з нею договір. Під час вибору такої фірми слід керуватися наступними критеріями:
-
у підприємства має бути ліцензія на виконання робіт зі встановлення приладів обліку;
-
краще, щоб представники фірми взяли на себе повний комплекс робіт, пов'язаних зі встановленням лічильника «під ключ», тобто, оформивши довіреність на представлення Ваших інтересів, зайнялися б спілкуванням із тепломережами щодо узгодження технічного проекту, взяття приладу на комерційний облік та ін.;
-
бажано, щоби ця фірма після встановлення лічильника не зникла, а була готовою працювати далі - після гарантійного обслуговування відвезла теплолічильник на повірку, а потім узяла його на платне післягарантійне обслуговування.
По-третє, встановивши та здавши на комерційний облік теплопостачальній організації прилад обліку, можете спокійно налаштуватися на економію своїх грошей в обсязі 25-50 % від вартості послуг, які виставляються за нормативами.
Нарахування оплат за теплову енергію за наявності лічильника здійснюється таким чином - кількість отриманої будинком енергії в гігакалоріях, які показує обчислювач, ділиться на опалювану площу квартир будинку; це дає кількість енергії, витраченої на опалення 1-го квадратного метра. Ця складова помножується на вартість 1-ї гігакалорії, а потім - на площу кожної конкретної квартири. Зрозуміло, що під час розрахунків за показниками теплолічильника мешканці платять ще й за опалення місць загального користування (підвали, сходові клітки, горища), але все одно такі нарахування є значно нижчими, ніж за нормативами на опалення лише одних квартир.