Середа, 22.01.2025, 06:42

Управитель ОСББ

Кошти

Основні джерела коштів в ОСББ наступні.
 
   По-перше, це статутні внески та обов'язкові платежі самих співвласників будинку - як показує досвід, зазвичай розмір внесків у будинках ОСББ такий самий, як і в будинках, котрі обслуговує ЖЕК, при всьому тому, що якість надання послуг є на порядок вищою.
   Окрім поточних платежів, ОСББ в обов’язковому порядку має створити фонди:
 
  • ремонтний - для накопичення коштів на ремонт будинку;
  • резервний - для екстреної ліквідації наслідків аварій та інших форс-мажорних обставин.


    При бажанні об'єднання може створювати ще й інші, так звані спеціальні, фонди, такі як, наприклад, на встановлення лічильника тепла тощо
 
    По-друге, це компенсації з державного бюджету за пільги та субсидії мешканцям будинку.
 
    По-третє, це кошти з місцевого бюджету на оплату обов'язку колишнього власника будинку (зазвичай територіальної громади в особі ради) - відповідно до Порядку участі в організації та фінансуванні ремонту приватизованих житлових будинків їх колишніх власників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 р. № 572 - брати участь у першому після приватизації капітальному ремонті будинку.
 
   По-четверте, це доходи від передачі в оренду спільного сумісного майна (підвалів, поверхів колясок, технічних, рекламних площ зовнішніх стін тощо ). Оскільки основну статутну діяльність об'єднання не спрямовано на отримання прибутку та розподіл його серед співвласників, тому ОСББ є неприбутковою організацією, тобто її доходи, окрім доходів від оренди, не оподатковуються.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"