Пятница, 29.03.2024, 14:52

Управитель ОСББ

За що відключають світло

Коли і як Вас можуть відключити від електрики.
 
 
   Відповідно до пункту 34 Правил № 1357, користування електричною енергією може бути тимчасово зупинено у випадку:
  • проведення планових ремонтів електроустановок та електричних мереж;
  • виникнення безпосередньо не пов’язаних з аварією режимів, за яких відбувається обмеження потужності електроенергії та її постачання.


   У разі тимчасового припинення електропостачання енергопостачальник зобов'язаний повідомити про це своїх споживачів за допомогою ЗМІ не пізніше, ніж за 10 днів до його припинення, а у випадку аварій - про причини тимчасового припинення електропостачання - протягом 5-ти днів.
   Крім того, відповідно до пункту 35 Правил № 1357, електропостачальна організація має право відключити споживача у разі таких його дій:
  • самовільного підключення до електричної мережі;
  • розкрадання електроенергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зривання пломби;
  • порушення термінів сплати за спожиту електроенергію або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості;
  • несплати за встановлення нового приладу обліку, якщо лічильник було пошкоджено чи викрадено з вини споживача, або несплати інших платежів;
  • невиконання розпорядження Держенергонагляду про режими споживання електроенергії;
  • зниження показників якості електроенергії з вини споживача.


   Після такого відключення постачання електроенергії споживачеві може бути відновлено протягом 3-х днів (у містах) після того, як усунено порушення та сплачено заборгованість, відшкодовано витрати на повторне підключення та збитки, завдані енергопостачальнику.
   Якщо спірні питання між споживачем та електропостачальною організацією розглядаються у суді, тоді термін відключення електропостачання не має перевищувати 1-го місяця, але за умови, що у споживача немає заборгованості за спожиту електричну енергію.
 
Відключення споживача від електропостачання у разі несплати за спожиту
електроенергію має відбуватися з точним дотриманням пунктів 27-30 Правил № 1357.
 
 
   По-перше, енергопостачальник зобов’язаний спочатку надіслати споживачеві письмове попередження про припинення електропостачання.
   Така можливість у нього виникає у випадку, якщо Ви не сплатили за надані ним послуги протягом 10-ти днів після терміну, зазначеного у договорі або в платіжному документі (зазвичай - до 10-го числа наступного за розрахунковим місяця), і тому електропостачальне підприємство не отримало повідомлення про оплату послуг на 20-й день. Іншими словами, енергопостачальник має право надіслати своєму боржникові таке попередження після 30-го числа наступного за розрахунковим місяця.
 
   По-друге, з моменту отримання Вами письмового попередження у Вас є 29 днів, щоб сплатити свій борг.
 
   По-третє, якщо за цей період Ви борг так і не сплатили, тоді на 30-й день з моменту отримання Вами попередження енергопостачальник має право відключити Ваше житло від електропостачання. Але при цьому забороняється відключення в останній робочий день перед вихідними та святковими днями, окрім аварійних ситуацій. Крім того, у пункті 2 Постанови Верховної Ради України «Про оплату житлово-комунальних послуг населенням України» від 18.03.1999 р. № 512, говориться наступне:
 
«Заборонити Кабінету Міністрів України, місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого
самоврядування, підприємствам і організаціям незалежно від форм власності відключати жилі приміщення
від енерго-, тепло-, водо- і газопостачання та відселяти із житла громадян у разі невнесення ними
плати за житлово-комунальні послуги у зв'язку з невиплатою заробітної плати або пенсії
 і непризначенням субсидії».
 
   Тому, якщо Ви заборгували за електропостачання через те, що Вам, у свою чергу, винні зарплату або грошову соціальну допомогу, краще першими попередьте енергопостачальника про Вашу ситуацію, щоб у нього зникла навіть теоретична можливість відключення Вашої квартири від електрики.
 
 
   По-четверте, згідно із пунктом 28 Правил № 1357, якщо у Вас немає коштів на сплату заборгованості, Вам треба звернутися до енергопостачальника із заявою про складення графіка погашення заборгованості або про відстрочення терміну сплати, надавши довідки, котрі підтверджують Вашу неплатоспроможність.
 
 
   По-п'яте, щоб відновити електропостачання, Вам необхідно сплатити свою заборгованість, вартість повторного підключення, а також відшкодувати збитки, завдані виконавцеві послуги, та написати відповідну заяву про підключення, яке енергопостачальник має здійснити протягом 3-х робочих днів.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"