Четвер, 25.04.2024, 19:48

Управитель ОСББ

Повірка лічильника

Як повірити водомір.

   Лічильники води, так само як і інші засоби вимірювальної техніки, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», повинні проходити періодичну повірку через встановлені міжповірочні інтервали. Для звичайних квартирних лічильників холодної та гарячої води, що використовуються для побутових та комунальних потреб, такий інтервал складає 3 роки.
   Відповідно до згаданих вище Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» та Правил № 630, повірку приладів обліку повинен робити виконавець послуг.
   У пункті 9 Правил № 630 безпосередньо так і сказано:
«Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця».
   З іншого боку, витрати на повірку квартирних водомірів, згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 р. № 529, мають бути закладеними у «квартплату».
   Таким чином, якщо виконавцем послуги з водопостачання є ЖЕК, то, як правило, проблем із повіркою не виникає, але якщо - водоканал, тоді він може відмовитися безкоштовно повіряти лічильники води, оскільки у «його» тарифі на водопостачання такої складової немає.
   Дійсно - у тарифі на «воду» коштів на повірку водомірів немає, але закон виконувати потрібно! У такому разі витрати на повірку водомірів мають бути віднесеними до статті власних витрат підприємства-виконавця послуг. Стягування плати за повірку зі споживачів є незаконним!
Отже, розгляньмо алгоритм повірки квартирних водомірів.

По-перше,
після закінчення 3-х років експлуатації лічильників, якщо виконавець не звернеться до Вас із вимогою повірки водомірів, тоді Вам треба самим письмово звернутися до нього з проханням здійснити повірку Ваших лічильників.

По-друге, за Вашою заявою контролер від виконавця повинен зняти останні показання лічильників, розпломбувати їх та скласти акт про розпломбування. Потім, відповідно до закону, демонтаж і доставка на повірку має здійснюватись виконавцем; але на практиці комунальники можуть зажадати, щоб споживач це зробив самостійно і за власні кошти.
   Сама повірка здійснюється на спеціальних стендах, де визначається - справний чи ні даний прилад обліку і чи вимірює він обсяг споживаної води у межах допустимої похибки. Підприємства, на яких проводиться повірка водомірів, мають спеціальний дозвіл Держстандарту України.
   Повірка водомірів має бути проведеною у термін, що не перевищує 1-го місяця. В цей період нарахування за водоспоживання проводиться умовно - у розмірі середньомісячних показників лічильників за попередні 3 місяці. Ще один варіант - замість знятого на повірку водоміра встановити тимчасовий, з обмінного фонду виконавця. Тоді розрахунок за воду здійснюється, як і здійснювався - за лічильником.

По-третє, відповідно до закону, виконавець повинен здійснити монтаж повірених водомірів, опломбувати їх і скласти відповідний акт. На практиці - у випадку відмови водоканалу - споживачі здійснюють монтаж самостійно, після чого запрошують контролера для опломбовування.
Що ж робити, якщо виконавець послуг категорично відмовляється здійснювати повірку Ваших лічильників?
   У такому випадку радимо здійснити її за власні кошти, а потім - після закінчення повірки - вимагайте від водоканалу повернення витрачених Вами коштів. У разі незадоволення Ваших законних вимог Ви можете зменшити оплату поточних послуг на вартість повірки, письмово повідомивши про це виконавця (зразки).
   За умови такого документального супроводу - у разі подальших судових розглядів - правда буде на вашому боці.
   Повірка може бути позачерговою, якщо у споживача виникли сумніви з приводу правильності показань лічильників (пункт 16 Правил № 630). У такому разі вона проводиться за власні кошти мешканця. Якщо помилка, котра виявиться у показниках, перевищує допустиму для даного лічильника похибку, виконавець повинен зробити перерахунок вартості своїх послуг з дня останньої повірки або з дня встановлення водоміра (якщо його повірка не проводилася) на відповідний відсоток відхилення показань.
Форма входу
Наше опитування
Чи Ви хочете створити у своєму будинку ОСББ
Всього відповідей: 367
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
  • "Портал ГО Львова"
  • "Громадський форум Львова"
  • "Громадський Портал Львова"
  • "Громадянська мережа ОПОРА"